ZUMBA® võlu peitub lihtsuses. Zumba on fitness-treening, mis põhineb Ladina-Ameerika tantsudel nagu merengue, salsa, samba, flamenco, tango ja reggaeton. Zumba treening koosneb 10-15 tantsust, mis on erinevas stiilis ja tempos. Treeningus osaleja ei pea olema eelneva tantsukogemusega. Kõik tantsud on ülesehituselt lihtsad, nii et iga osaleja saaks koheselt kaasa tantsida. Zumba eesmärk ei ole vormida sinust tantsijat, vaid tõhusalt treenida sinu lihaseid ning südant, samal ajal kui naudid head muusikat ja positiivset energiat. Zumba on lõbus ja erinev kõigest, mida seni oled treeninguks pidanud. Sõltuvalt treeningul osalemise intensiivsusest kaotatakse tunnis kuni 600 kcal.
Treeningule on soovitav kaasa võtta pudel vett, kuna higistatakse Zumbas palju!
Ettevaatust! Zumba kirglikud latiinorütmid võivad tekitada eluagse sõltuvuse!

SPARTA PUMP  on treening, kus iga loo ajal treenitakse erinevat lihasgruppi ning abivahenditena kasutatakse kangi, kettaid ja hantleid.
Tund algab soojendusosaga, sisaldab harjutusi kogu kehale ning lõpeb venitustega. Sama kindlat harjutuste kava tehakse 3 järjestikust kuud — selline treeningu ülesehitus tagab igakordse kvaliteedi ja võimaluse oma arengut jälgid. Sparta Pump ei ole aeroobikatund ega sisalda sammukombinatsioone. Sparta Pump sobib nii algajale, kui ka juba kogenud treenijale. Treeningtund võimaldab igal tasemel treenijal saavutada minimaalse ajaga maksimaalsed tulemused. Sellist laadi treeningud on väga populaarsed ka meeste hulgas.
Treeningkava on kokku pandud Eesti tipptreenerite poolt ja tore on teada, et alati ootab Sind tuttav trenn ka Tallinnas Sparta Spordiklubis!

H.I.I.T. (High Intensity Interval Training) ehk kõrge intensiivsusega intervalltreening.
H.I.I.T. treeningu peamine eesmärk on treeningu ajal kasutada nii madala, kui ka kõrge sagedusega südametööd. See tähendab, et treeningus vahelduvad väga intensiivsed ja lühikesed ning kerged harjutused.

KÕHT SELG TUHAR on lihastreeningule suunatud tund, kus treenitakse peamiselt selja-, kõhu- ja tuharalihaseid, haarates mõningal määral kaasa ka teisi lihasgruppe. Tund algab soojendusega, millele järgneb lihastreening, kus kasutatakse tavaliselt ka hantleid või kummilinte. Tunni lõpus venitus. Sobib nii algajatele kui ka edasijõudnud treenijatele.

TERAPEUTILINE VÕIMLEMINE on rahulikus tempos treening, kus tehakse harjutusi kogu kehale. Harjutuste eesmärgiks on läbi liikumise vähendada võimalikke lihastasakaalu häireid ja liigesliikuvuse piiranguid, parandada lihastoonust, liigeste stabiilsust ja kehahoidu.  Olenevalt tunni ülesehitusest kasutatakse tunnis sageli ka hantleid, kummilinte, massaažirulle jm. Tund sobib igas vanuses inimesele, kes soovib treenida omale sobivas tempos. Osalema on oodatud ka need, kelle liigesed ei talu suuri koormusi. Tule tundi sokkis või paljajalu, selga mugavad liikumist võimaldavad riided. Kohapeal on olemas matid, hantlid, kummilindid, massaažirullid jm.

STEP & BODY on treeningtund, kus kasutatakse spetsiaalset stepipinki. Tunni koreograafiline osa koosneb erinevatest sammukombinatsioonidest step-pingile ja ümber selle, mis võimaldab anda osalejatele väga tugeva füüsilise koormuse. Stepi põhisammudele liidetakse erinevaid tantsulisi liikumisi, pöördeid ja hüppeid. Treenib eriti hästi alakeha lihaseid. Tunni lihastreeningu osas, mis on mõeldud peamiselt ülakehale, kasutatakse sageli lisaraskusteks ka hantlid. Vaheldusrikas treening arendab koordinatsiooni, füüsilist vastupidavust ja jõudu ning pakub intensiivse kaloripõletuse. Sobib pigem edasijõudnud treenijale.

LIHASHOOLDUS/VENITUSTUND on rahulikus tempos lõdvestav ja taastav treening, kus erinevate harjutuste, venitustehnikate ja massaažiga vähendatakse kehas olevaid pingeid. Tunnis tehtavad harjutused aitavad ära hoida või leevendada pingetunnet õlavöötmes, turjas või seljas ning parandada liigeste liikuvust.  Massaaži ja venitusharjutuste sooritamisel kasutatakse tunnis abivahenditeks ka massaažirulle, polstreid, kummilinte ja tennisepalle. Tund sobib kõigile, sh taastavaks treeninguks nii algajatele kui aktiivsetele spordi harrastajatele. Kuna igasugune koormus, eriti jõutreening, lühendab lihaseid, siis venitusharjutuste abil taastatakse lihaste pikkus ja elastsus, millega ennetame võimalikke vigastusi, lihasvalu ja väsimustunnet. Tule tundi sokkis või paljajalu, selga mugavad liikumist võimaldavad riided. Kohapeal on olemas matid, kummilindid, massaažirullid jm.