JOOGA – tähelepanu keskmes on liigutuste ja hingamise kooskõla. Harjutuste tegemisel on mitu eri tasandit. Alguses puututakse kokku eelkõige füüsilise poolega. Harjutusi tehes higistatakse, muututakse tugevamaks ja painduvamaks. Joogaga tegelema hakkamiseks ei ole vaja teha mingeid ettevalmistusi – ei venitada, kaalus alla võtta ega muud. Harjutamise käigus tuleb see kõik ise automaatselt. Kui tegeleda regulaarselt joogaga, õpite paremini hingama ning hakkate kontrollima oma tundemeelt, paraneb keskendumisvõime ja meel muutub rahulikumaks.

HATHA JOOGA on rahuliku tempoga joogatund, kõikide joogastiilide alus. Seda joogat sooritatakse pehmelt, ilma liigsete pingutusteta, vastavalt oma keha vajadustele ja võimalustele – seetõttu sobib treening hästi ka inimestele, kes pole mõnda aega tegelenud tervisespordiga või kelle tervislik seisund ei luba suurt füüsilist koormust.

VINYASA JOOGA on dünaamiline ja füüsiline joogastiil. Vinyasa tähendab liigutuse ja hingamise sünkroniseerimist ning eri asendite ühendamist tervikuks, tänu millele on see joogatreening väga efektiivne ja mitmekülgne.

SELJAJOOGA on joogatund, mis sobib seljavalude leevendamiseks ja selja tugevdamiseks. “Jooga seljale” tundi võta kaasa suur saunalina või tekk (selja alla rullimiseks).
See tund sobib kõigile.

YOGAFUNC ehk nn fitnessjooga on rühmatreening, mis baseerub traditsioonilisel ashtanga vinyasa joogal. Tegemist on dünaamilise ja füüsilise jooga treeninguga, mis toimub muusika saatel. Kuigi YOGAFUNC ei ole traditsiooniline joogatund, on see tõhus treening, kus tähtsal kohal on tunda rõõmu liikumisest. Üks kava kestab kolm kuud, mis aitab harjutustel kinnistuda ja märgata enda arengut. Treening sobib hästi ka neile, kellel varasem joogakogemus puudub. Tunnis on võimalik kasutada asendite lihtsamaid ja raskemaid variatsioone.
Regulaarsel treenimisel areneb painduvus, tasakaal, jõud, keha tunnetus, mis mõjutab positiivselt ka vaimset tervist. Sobib erineva tasemega harrastajatele. Treening toimub paljajalu või sokkides. Võta kaasa joogivesi.

ZUMBA® võlu peitub lihtsuses. Zumba on fitness-treening, mis põhineb Ladina-Ameerika tantsudel nagu merengue, salsa, samba, flamenco, tango ja reggaeton. Zumba treening koosneb 10-15 tantsust, mis on erinevas stiilis ja tempos. Treeningus osaleja ei pea olema eelneva tantsukogemusega. Kõik tantsud on ülesehituselt lihtsad, nii et iga osaleja saaks koheselt kaasa tantsida. Zumba eesmärk ei ole vormida sinust tantsijat, vaid tõhusalt treenida sinu lihaseid ning südant, samal ajal kui naudid head muusikat ja positiivset energiat. Zumba on lõbus ja erinev kõigest, mida seni oled treeninguks pidanud. Sõltuvalt treeningul osalemise intensiivsusest kaotatakse tunnis kuni 700 kcal.
Treeningule on soovitav kaasa võtta pudel vett, kuna higistatakse Zumbas palju!
Ettevaatust! Zumba kirglikud latiinorütmid võivad tekitada eluagse sõltuvuse!

ZUMBA (easy) tunnis on valitud rahulikumad, mõõdukama tempoga tantsud. Tantsusid, mis sisaldavad palju hüppeid, selles tunnis ei ole. Kui tava “Zumba” tund on oma ülesehituselt ja mõjult võrreldav intervalltreeninguga, siis “Zumba easy” tunni mõju võib võrrelda tantsulise Fatburn ehk rasvapõletustunniga.

ZUMBA TONING sisaldab spetsiaalseid keha trimmivaid harjutusi ja energilist kardiotreeningut, mis põhinevad latiino rütmidest innustatud Zumba liikumisel. Tantsulise fitnesstreeningu tulemusena põletad rohkesti kaloreid ja treenid vastupidavust. Trennis kasutatakse spetsiaalseid kergeid zumba-hantleid, mis aitavad vormida nii käsivarsi, kõhulihaseid kui ka reielihaseid. Zumba Toning on ideaalne treening neile, kes tahavad lõbusas õhkkonnas oma keha trimmida.

SPARTA PUMP  on treening, kus iga loo ajal treenitakse erinevat lihasgruppi ning abivahenditena kasutatakse kangi, kettaid ja hantleid.
Tund algab soojendusosaga, sisaldab harjutusi kogu kehale ning lõpeb venitustega. Sama kindlat harjutuste kava tehakse 3 järjestikust kuud — selline treeningu ülesehitus tagab igakordse kvaliteedi ja võimaluse oma arengut jälgid. Sparta Pump ei ole aeroobikatund ega sisalda sammukombinatsioone. Sparta Pump sobib nii algajale, kui ka juba kogenud treenijale. Treeningtund võimaldab igal tasemel treenijal saavutada minimaalse ajaga maksimaalsed tulemused. Sellist laadi treeningud on väga populaarsed ka meeste hulgas.
Treeningkava on kokku pandud Eesti tipptreenerite poolt ja tore on teada, et alati ootab Sind tuttav trenn ka Tallinnas Sparta Spordiklubis!

H.I.I.T. (High Intensity Interval Training) ehk kõrge intensiivsusega intervalltreening.
H.I.I.T. treeningu peamine eesmärk on treeningu ajal kasutada nii madala, kui ka kõrge sagedusega südametööd. See tähendab, et treeningus vahelduvad väga intensiivsed ja lühikesed ning kerged harjutused.

FATBURN ehk rasvapõletustreening on keskmise intensiivsuse ja pikema aeroobse osaga tund, kus aeroobika põhisammudest moodustatakse liikumiskombinatsioone, mida õpitakse vaheldumisi püstiasendis sooritatavate jõuharjutustega. Tunni lõpuosas pannakse õpitud kombinatsioonidest kokku kava, mis võib olla tantsuline või mitte. Tund lõpeb lihasharjutustega matil ja venitusega. Tunnis lisaraskusi ei kasutata.

KÕHT SELG TUHAR on lihastreeningule suunatud tund, kus treenitakse peamiselt selja-,
kõhu-, ja tuharalihaseid, haarates mõningal määral kaasa ka teisi lihasgruppe. Tund algab soojendusega, millele järgneb lihastreening, kus kasutatakse tavaliselt ka lisaraskus (kangid, hantlid) Tunni lõpus venitus. Sobib nii algajatele kui ka edasijõudnud treenijatele.

TERAPEUTILINE VÕIMLEMINE on rahuliku tempoga treening, kus tehakse harjutusi tervele kehale. Harjutuste eesmärgiks on läbi liikumise vähendada võimalikke lihastasakaalu häireid ja liigesliikuvusulatuse piiranguid ning parandada liigeste stabiilsust ja kehahoidu. Tund sobib nii noortele kui ka seenioridele, meestele ja naistele, algajatele ja edasijõudnutele ning osalema on oodatud ka need, kelle liigesed ei talu suuri koormusi. Treeningut juhendab füsioterapeut.

STEP & BODY tund on sarnane intervalltreeninguga, kus aeroobne osa, kus koormuse lisamiseks kasutatakse step-pinke, vaheldub lihastreeninguga. Tunni koreograafiline osa koosneb erinevatest sammukombinatsioonidest step-pingile ja ümber selle. Lihastreeningu osas, mis on mõeldud peamiselt ülakehale, kasutatakse ka lisaraskusi (step-pingid, kangid, kettad või hantlid). Vaheldusrikas treening arendab koordinatsiooni, füüsilist vastupidavust ja pakub intensiivse kaloripõletuse. Tund lõpeb kõhulihaste harjutuste ja venitusega. Sobib pigem edasijõudnud treenijale.

BODYFIT on kogu keha treening, mille esimeses osas tehakse lihtsamaid aeroobseid liikumisi ja teises osas keskendutakse lihastreeningule. Tund lõppeb venitusega. Treener näitab harjutuste lihtsamaid ja raskemaid variatsioone, olles sobilik erineva tasemega treenijatele. Üks kava kestab kolm kuud, mis aitab arendada harjutuste tehnikat ja märgata paremini enda kehalist arengut.

CARDIOBODY on Intensiivne intervalltreening, kus liikumiskombinatsioonid vahelduvad lihaseid treenivate jõuharjutustega. Lihastreeningu efektiivsuse tõstmiseks kasutatakse jõukange ja hantleid. Liikumiskombinatsioonid ei ole keerulised.

POWER FIT on Power Fit on on 30 minutiline intensiivne jõu- ja intervalltreening, mis tagab rasvapõletuse ka 48 tundi peale treeningut. 30 min. intensiivsele treeningule järgnevad kõhulihaste harjutused ja venitus. Abivahenditena kasutatakse step-pinki, hantleid ja kettaid. Tund sobib kõigile: nii algajatele kui ka edasijõudnud treenijatele.